Romanian Orthodox Church Orlando Florida Sfintii Mihail si Gavril St Michael and Gabriel
Home > General News > Parastas

Parastas

Dragi credinciosi,
Simbata 20 martie 2010, la Biserica noastra vom savirsi Sfinta Liturghie si slujba Parastasului pentru credincioasa si prietena noastra, doamna Aneta Popescu, la sorocul de trei luni de la adormirea sa intru Domnul.
Doamna Aneta a fost ctitor al Bisericii noastre, donator si s-a implicat in administrarea Bisericii. A facut mai multe pelerinaje la principalele locasuri sfinte din Statele Unite ale Americii, Romania si Tara Sfinta. Dupa anul 2003, a fost in permanenta alaturi de noi la toate evenimentele din viata parohiei, inclusiv la Sfintirea Sfintei noastre Biserici si la Vatra Romaneasca, contributia dinsei fiind deosebita.
Slujba va incepe la ora 10 : 30.
Toti membrii Bisericii noastre, precum si credinciosii care au cunoscut-o si apreciat-o sint chemati la Biserica sa se roage pentru dinsa.
Rugam pe Bunul Dumnezeu sa aseze cu dreptii sufletul roabei Sale Aneta.
Pr. D. Ghica

Categories: General News Tags:
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.